Alicja z Krainy Strzyg.

Dawno dawno temu, kiedy po ziemiach polskich chadzały tury, świat pełen był dziwnych stworów. Ludzie w tych czasach często żyli w strachu, ponieważ narażeni byli nie tylko na wojny, grabieże, ale też i ataki wilkołaków, wampirów, rusałek czy strzyg. Takie strzygi to dopiero były straszne i krwawe stwory. Grasowały głównie nocą. Paskudne stwory o szczęce pełnej ostrych zębów dopadały swoją ofiarą wyrywając z niej wnętrzności. Mało kto przeżył starcie ze strzygą. Ich ulubionym miejscem na kryjówkę były – oprócz opuszczonych budowli, bagniste miejsca zarośnięte wierzbami. W wierzbowych dziuplach chowały się straszne stwory. To właśnie wg jednej z wersji od strzyg nosi nazwę jedna z dzielnic Tczewa – Suchostrzygi. Jest jeszcze druga wersja wg której nazwa tej dzielnicy – niegdyś wioski pochodzi od wyschniętej rzeczki czyli suchej strugi. Jak było naprawdę – niewiadomo.

Z tej właśnie dzielnicy pochodzi przepiękna dziewczyna, której kiedyś robiłam zdjęcia. Alicję podglądałam u znajomych fotografów, ale wiele czasu upłynęło zanim odważyłam się do niej odezwać. Alicja okazała się być bardzo sympatyczną i strasznie skromną dziewczyną. Lubię się czasami przemieszczać i wykorzystywać nowe miejsca więc z Alicją umówiłam się w Tczewie. Miałam zamiar wykorzystać do zdjęć piękny most na Wiśle. Alicja zaprowadziła mnie też do fantastycznej herbaciarni w centrum Tczewa, gdzie mogłyśmy wypić coś ciepłego, a przy okazji porobić zdjęcia w stylowych wnętrzach. Zdjęcia z Alicją minęły bardzo szybko – to właśnie od niej dowiedziałam się, że Tczew ma taką fascynującą nazwę dzielnicy na której zresztą mieszkała. Z Alicją miałyśmy się jeszcze raz spotkać, ale jak to w życiu bywa ciągle coś nam wypadało. Spotkałyśmy się zupełnie przypadkowo kilka lat później w tym samym miejscu czyli w herbaciarni. Ja robiłam zdjęcia jednej z modelek, a ona pozowała innemu fotografowi. Niestety potem ślad po niej zaginął.

A jeżeli chodzi o zdjęcia to pomimo tego, że robiłam je słabym sprzętem i tak naprawdę dopiero szukałam swoich kadrów to podobają mi się i bardzo je lubię.

p.s. Alicja zniknęła na chwilę i ma się dobrze.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s