smaki świata,  Szwedzkie przysmaki

Fizzyflaska.

Patrząc na półki z napojami szwedzkimi, można stwierdzić, że Szwedzi to bardzo sentymentalny naród. Co może być bardziej sentymentalnego od napoju o smaku gumy balonowej?

Fizzyflaska to gazowany napój bezalkoholowy o smaku gumy balonowej i kwaśnych cukierków. Napój pojawił się w latach 90 tych XX wieku i od tamtej pory jest jednym z ulubionych smaków Szwedów. Jest jednym z serii napojów, które tworzą linię napojów „Old-Fashioned”.

Jak się można domyślić jego skład to istna tablica Mendelejewa. Z powodu orzeźwiającego smaku i koloru kojarzącego się z wakacjami nad morzem jest ulubionym napojem Szwedów, który popijają właśnie latem.

O popularności tego napoju świadczy fakt, że o jego smaku są również cukierki, a właściwie pianki/żelki. Można je kupić w torebce albo na wagę. Smak mają dokładnie taki sam jak napój Fizzy. Obserwując czasami, co Szwedzi pakują do torebek ze słodyczami na wagę, mogę śmiało stwierdzić, że Fizzypop są jednym z ich ulubionych smaków. Moim też! Uwielbiam smak tego napoju. Przypomina mi smak gumy Turbo i Zozoli…czyli smak dzieciństwa.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: