Uncategorized

O “podróżnikach” ciąg dalszy czyli polscy kibole w akcji.

Jakiś czas mój znajomy poprosił mnie o napisanie czegoś, na temat kontrowersyjnej sytuacji migracyjnej w Szwecji. Napisałam taki post wędrownicy w Szwecji , który spotkał się ze sporym odzewem i zachęcił mnie do kontynuowania tego tematu. A temat jest ostatnio bardzo na czasie. Nie mam telewizji (i nie będę mieć) ale z netu wiem co się dzieje w Polsce. Rozśmieszają mnie te wszystkie akcje protestacyjne za i przeciw i dziwi mnie to, że kiedy rozkradano fundusz OFE i podnoszono wiek emerytalny nikt nawet nie pomyślał, że można wyjść na ulicę zaprotestować. A teraz gdy jest perspektywa pomocy garstce osób, jedna grupa protestuje przeciwko, a druga przeciwko tej co protestuje. To jakaś nowa akcja sterowana z góry? ja mam na to świetny pomysł. Wystarczy, że Ci którzy są “za” wezmą pod swoje skrzydła uciekinierów innej wiary, a tych chrześcijańskich – kościół, który w końcu jest organizacją charytatywną, prawda? 😉 I problem rozwiąże się.

Wiem też, że wiele osób żyje też tym co się dzieje w Niemczech i w krajach północnych czyli m.in. w Finlandii i Szwecji. Mogę powiedzieć tyle, że sytuacja się zmienia. Zdaje się, że Szwecja idzie po rozum do głowy. Zacznijmy od tego, że Finlandia chce deportować około 2/3 przybyłych pod pretekstem ucieczki z krajów ogarniętych wojną osób . Przepraszam, że tak piszę ale wśród tych osób są np. Albańczycy, a przepraszam bardzo jaka w tej chwili w Albanii jest wojna??  Chyba jakaś kosmiczna. Można powiedzieć, że samych Syryjczyków wcale nie jest tak wielu – lwią część “wycieczkowiczów” to pseudo Syryjczycy. Tak nawiasem to teraz kogo się nie zapyta w szkole szwedzkiego to przyjechał z Syrii. Finlandia zaostrzyła również kryteria przyjęć osób z takich państw jak Somalia, Afganistan i Irak. Dlaczego? Ponieważ sytuacja w tych państwach na tyle się poprawiła, że nie trzeba już z nich uciekać. To co dzieje się w Finlandii to również efekt tego, co się dzieje na ulicach miast i nie tylko, tego państwa.  W Finlandii dochodzi do coraz większej ilości ataków seksualnych na kobiety, a Finlandia jest krajem w którym np. zabronione jest posiadanie gazu pieprzowego.

Norwegia za to walczy z napływem “podróżników”, którzy przekraczają jej granicę na północy. Nie wiem czy ktoś im to podpowiedział, a myślę że tak i na pewno nie za darmo, ale pomysł jest przedni. Rosja zabrania osobom nie posiadającym rosyjskiego obywatelstwa przekraczanie granicy z Norwegią pieszo i/lub w samochodzie rosyjskiego obywatela. Co pomysłowi “podróżnicy” zrobili? Przejeżdżają przez granicę na rowerach i jest git 🙂 Norwegia oczywiście nie jest z tego faktu zadowolona i zapowiedziała odesłanie wszystkich do Rosji….na rowerach.

A w Szwecji…..zaczyna szumieć. Tak jak wcześniej w mediach nie było ani słowa o tym co się dzieje w ośrodkach dla “podróżników” tak teraz tego typu informacji jest coraz więcej. Wychodzą również na wierzch stare historie typu molestowanie dzieci na festiwalu czy gwałt na małym dziecku w ośrodku ale też pojawiają się nowe. Taką nową “rewelacją” jest gwałt na 10-latku w jednym z ośrodków oraz historia 22-letniej pracownicy ośrodka dla “wędrowców”, która została zamordowana przez 15 – letniego chłopca. Teraz pytanie czy to naprawdę jest 15-latek. Ten chłopak ma 180 cm wzrostu i oczywiście może to być oznaką zaburzeń hormonalnych, ale patrząc na jego twarz możnaby pomyśleć, że ma lat….30. Sami zobaczcie morderca Alexandry . Wiadomo przecież, że wśród “wędrowców” są i tacy, którzy kłamią na temat swojego wieku. Nie ma dokumentów – nie ma daty urodzenia. Z tego co wyczytałam to pracownicy tego ośrodka skarżyli się na to, że w nocy pełnią dyżury w pojedynkę i nie czują się z tym zbyt komfortowo. Skończyło się jak skończyło. Głośno również było o pobiciu Szwedki, która tylko ostrzegła starszą panią przed złodziejem. Jak wyglądał złodziej można zobaczyć na filmiku do którego link podałam poniżej. Złodzieja już złapano.

Szwecja również śladem Finlandii postanowiła deportować 80 tysięcy “podróżników” i część już nawet wysłała czarterem do Afganistanu. Niestety czarter wrócił z powrotem wraz z “podróżnikami”, ponieważ Afganistan pokazał Szwecji środkowy palec mówiąc, że nie chce z powrotem swoich obywateli. Wszyscy więc wrócili do Szwecji i co z nimi dalej robić? A wszystko oczywiście finansują podatnicy. Wszystkie te wydarzenia sprawiły, że ludzie zaczynają coraz głośniej o tym mówić. Ten temat przestaje być tematem tabu. Na jednej z lekcji w SFI moja koleżanka z Rosji powiedziała wprost do nauczyciela, że przyjmowanie takiej ilości “podróżników” to katastrofa i dlaczego nie przyjmują Słowian, którzy od razu biorą się do roboty. Nauczyciel nie wiedział co powiedzieć, a na pokazane mu artykuły w necie powiedział, że to nieprawda. Nie wiem czy taka nieprawda. Czasami zastanawiam się czy to nie jest faktycznie jakaś propaganda i czy te artykuły i filmiki to nie spreparowane na potrzeby materiały. Z drugiej strony oglądając takie coś co robią podróżnicy ….człowiek zaczyna się bać. Takie sytuacje sprawiają, że można dostać rykoszetem tak jak to było kilkanaście dni temu na dworcu centralnym w Sztokholmie. Grupa ludzi zaatakowała osoby wyglądające na “podróżników”.  Ta akcja pokazała, że Szwecja to wulkan, który zaraz wybuchnie jeżeli coś się nie zmieni. Niestety ta akcja przyniosła również wstyd Polsce ponieważ brało w niej udział kilku naszych rodaków. Jak się okazało byli to kibole – bronili czystości rasy szwedzkiej, czy co?  Czy może nie ważne kogo, tylko ważne że można komuś przywalić gdy jest okazja?

Źródła:

http://www.polishexpress.co.uk/200-osobowa-grupa-szwedow-zaatakowala-imigrantow-w-odwecie-za-gwalty-na-kobietach/

http://www.expressen.se/gt/alexandra-mezher-22-mordades-pa-jobbet/

http://www.aftonbladet.se/nyheter/krim/article22159488.ab

http://www.polishexpress.co.uk/szwedzi-przyznali-w-sprawie-imigrantow-bylismy-naiwni/

http://www.polishexpress.co.uk/finlandia-deportuje-20-tys-imigrantow/

 

2 komentarze

  • asia

    A czy wiesz jak bylo naprawde z tymi “kibolami ” ???? Fakt ze brali udzial w manifestacji. Ale zadyme zrobili jak to piszesz “podroznicy” Nasi “kibole” szli z naszymi flagami a tamci zaczeli pluc na nasze barwy.i dlatego Nasi “kibole” chcieli ich nauczyc ze Polskiej flagi sie nie opluwa !!!!

    • Agnes

      Nie uważam, że branie udziału w manifestacji jest czymś złym ale złe jest to co zrobili (dlatego poddaję wątpliwości ich intencje). Twoim zdaniem oplucie, nawet symbolu narodowego jest powodem do tego aby skatować drugiego człowieka? Nie uważasz, że takim postępowaniem sprowadzamy się do poziomu znanych i “kochanych” organizacji? Nie żyjemy w średniowieczu i takie incydenty rozwiązuje się w cywilizowany sposób, a nie bejsbolem i pięścią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: