polskie cwaniactwo

Podsumowanie blogowej działalności czyli coś o adresach IP.

Z okazji końca roku postanowiłam zrobić podsumowanie mojej blogowej działalności.

1.Kto jest odbiorcą moich postów? Powiem szczerze, że jest to dla mnie zagadką. Nie wiem czy czytaczami są głównie moi znajomi czy ludzie, którzy trafiają na bloga przez przypadek, a może to Polacy ze Szwecji, którzy zaglądają na polski portal polonia info. W każdym razie najwięcej osób czyta mnie w Polsce, zaraz potem w Szwecji a następnie w Niemczech. Mogę powiedzieć, że jeszcze do końca blogiem nie tknęłam Ameryki Południowej i Afryki ale wszystko przede mną;)

panstwa

2. Jak jesteśmy przy odbiorcach to muszę Wam pokazać po jakich hasłach trafiają do mnie ludzie….oj będzie się działo;) Haseł jest całe mnóstwo od słodyczy szwedzkich po moje imienne wyszukiwanie do aborcji w Szwecji i lekarzy ale są i inne na które patrzę i uwierzyć nie mogę.

 • oszuści w Szwecji odśnieżanie
 • prężenie się gołębi długo i mocno
 • marie fredriksson majątek
 • alkoholik zostaje sam w Szwecji
 • jak alkoholik pojedzie do Szwecji robić
 • gdzie kupić wodkę w Szwecji
 • pan je jedzenie
 • polskie cwaniactwo
 • oszukana przez rodaków Szwecja
 • gdzie powiesić patelnie w Anglii
 • cześć łobuzie po szwedzku
 • mielone pierdzące
 • szwedzka dziewczyna ile pije
 • cycki na ulicach Gdańska
 • cycki gołe
 • kiedyś do mego brata przyszedł kolega i podejrzałam go jak w łazience walił sobie konia

Jak widać tematy związane z alkoholem i oszustami przodują ale też wiele jest związanych z gołymi cyckami – za to ostatnie hasło….rozłożyło mnie na łopatki. Domyślam się, że to dlatego, że pisałam o remoncie łazienki i paradzie na której maszerowały dziewczyny z gołym biustem. Mogę Was w tym miejscu uspokoić – nie wiem kto po jakim haśle do mnie trafił i możecie spać spokojnie;)

Za to wiem albo mogę się dowiedzieć, kto do mnie trafił w momencie kiedy napisze komentarz do któregoś z postów.

3. Komentarze. Najczęściej komentarze są miłe albo konstruktywne. Nie jestem alfą i omegą i niestety zauważam też u siebie niepokojącą tendencję do robienia błędów ortograficznych. Jest to niestety zasługa operowania obcym językiem w życiu codziennym, dlatego nie obrażam się kiedy ktoś mi napisze, że zrobiłam jakiś błąd. Jestem nawet za to bardzo wdzięczna. Za to irytujące są komentarze osób, które na siłę chcą mi udowodnić, że wiedzą lepiej chociaż wcale tak nie jest. Bywają osoby, które mieszkają w Szwecji kilkanaście lat ale potrafią mnie poprawić z tego co jest w Polsce. Cholera, jestem tu rok z kawałkiem i po przyjeździe chyba ja lepiej wiedziałam jak i co wygląda w Polsce, prawda? Najgorsze są jednak głupie komentarze, które są czystymi hejtami typu: czemu jestem taka brzydka albo że jestem rasistowską ćwierć inteligentką albo że blog jest z dupy. No przykro mi ale nie wiem dlaczego jestem taka brzydka;)  Zbieram te komentarze bo wiem, że za chwilę ma się zaostrzyć prawo i takie osoby będzie można za tego typu komenty ścignąć. Nawet jeżeli nie zostawiacie swojego prawdziwego emaila lub nie podpisujecie się swoimi prawdziwymi danymi, to każdy Wasz komentarz zostawia ślad w postaci adresu IP i tak np jeżeli jedna z pań podpisała się prawdziwym imieniem, to w dzielnicy w której zarejestrowany jest jej adres jest tylko jedna osoba z tym imieniem 🙂 Taaa i nawet pisanie z telefonu nie jest takie bezpieczne jak się niektórym wydaje. Bardzo interesujące są również komentarze osoby z dzielnicy Brädang/Sätra 🙂 Tu też mam pewne podejrzenia:)

4. Posty. Jakie posty najczęściej czytacie?

posty

Z moich obserwacji wynika, że największą popularnością cieszą się posty z serii o tym jak zrobiłam z siebie idiotkę. Wiadomo fajnie się czyta o tym jak ktoś się zbłaźnił. Lubicie też czytać o mojej, byłej pracy i tu obstawiam osoby, które mieszkają w Szwecji i mają dzieci. Tak nawiasem mój szef próbował na mnie wymóc obietnicę, że nie będę nic pisać na temat pracy. Sorry ale za to co tam mnie spotkało nie mam skrupułów i będę pisać to co mi się podoba. Lubicie też posty w których mowa jest o pierdzeniu. Zadziwiające bo przecież to temat tabu, ale to tak jak z robieniem z siebie idiotki – fajnie jest przeczytać, że ktoś puścił bąka i jaki był wstyd bo przecież nam się to nie zdarza. A jakie posty są może nie najmniej odwiedzane ale wzbudzające kontrowersje? Myślę, że takimi postami są zawsze te w których piszę coś niepochlebnego o Polakach. Wiem, że to nie jest fajne pisać i czytać, że nasz rodak jest kanciarzem ale wg mnie trzeba pisać prawdę i piętnować takie osoby, tak żeby było ich coraz mniej. Jak zrobimy porządek na swoim podwórku to będziemy mogli robić na obcych bo ja wcale nie twierdzę, że wśród innych narodowości nie ma oszustów.

5. Co mi dał blog? Nowych znajomych! Dzięki jednej, przesympatycznej dziewczynie trafiłam na świetny cykl kryminałów ale też dostałam od niej propozycję wysyłki kosmetyków czym mnie totalnie ujęła. Widać są jeszcze na tym świecie bezinteresowne osoby. Dostałam namiary na fryzjerki, wskazówki gdzie i jak szukać tanich kosmetyków. Dzięki blogowi odnowiłam  też kontakty z moimi, dawnym znajomymi. Blog też mobilizuje mnie do obróbki moich, architektonicznych zdjęć których mam tysiące 🙂 Zostałam też “specjalistką” od śmieci, poczty i szkoły szwedzkiego. Spoko, jak coś wiem to mogę się z Wami tą wiedzą podzielić.

6.Co mi zabrał blog? Przede wszystkim czas. Pisanie bloga jest procesem bardzo czasochłonnym, szczególnie jeżeli zamieszczam posta z obrobionymi zdjęciami. Dlatego też czasami wrzucam tylko jeden post na tydzień, a gdy jestem chora to jest i dłuższa przerwa w pisaniu. Blog zabrał mi też znajomych. Staram się ważyć słowa i opinie, które umieszczam w swoich postach ale niestety niektórzy są przewrażliwieni na swoim i swojej “kariery” punkcie . Uważam co piszę ale nie pytam wszystkich czy mogę napisać na dany temat zwłaszcza jeżeli post dotyczy mojej osoby i sytuacji w której się znalazłam. Gdy chcę opisać czyjąś historię to zawsze pytam czy to mogę wykorzystać i nigdy nie używam prawdziwych danych.

Tak więc będę dalej pisać i wkurzać niektóre osoby 🙂 Rewelacji w kieszeni mam jeszcze sporo;)

A tak na koniec mam do Was pytanie:) Czy macie jakieś  zapotrzebowanie na tematy które mogłabym poruszyć na moim blogu? Jesteście czegoś szczególnie ciekawi? Czekam na Wasze propozycje i życzę Wam (hejterom nie życzę) wszystkiego dobrego w Nowym Roku:)

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: