Szwecja,  Szwecja na co dzień

Internetowykantor.pl czyli jak wygodnie wymieniać walutę.

W tym roku minęło pięć lat odkąd przeprowadziłam się do Szwecji. Rocznica sprzyja wspomnieniom, różnym refleksjom, podsumowaniom i wyciąganiu wniosków.

Jako emigrantka codziennie walczę z przeciwnościami losu. Szwecja to niby też Europa i w sumie niezbyt odległa, bo tylko morze dzieli mnie od ojczyzny. Mimo wszystko różni się od Polski. To, że mam tak blisko do ojczyzny sprawia, że często bywam u rodziców. Nie ma miesiąca, ba tygodnia, żebym nie robiła zakupów w polskich sklepach internetowych. Nie ma co ukrywać – Szwecja nie jest w stanie zaoferować mi w dobrej cenie takiej oferty co Polska. Niestety niektóre sklepy mają blokady na szwedzkie karty płatnicze i kredytowe. Tak, mogę sobie przesłać korony na polskie konto, ale jak już wiecie z mojego postu o bankach szwedzkich, wcale nie jest to takie proste.

Chcąc przesłać korony na polskie konto trzeba najpierw poprosić bank o zgodę na takie przelewy (jednorazowo). Prośbę należy umotywować. Zabiera to trochę czasu i zwyczajnie człowieka irytuje. Czy oni we wszystko muszą wtykać nos? Do tego dochodzi zazwyczaj bardzo niekorzystny kurs korony oraz wysoka opłata za wykonanie przelewu. Tak więc starałam się nie przesyłać koron na polskie konto. Jest jeszcze druga opcja – kasa w „staniku” i wymiana w polskim kantorze. Czasami tak robiłam, ale ile można tej kasy przewieźć? Dla mnie to mimo wszystko jest spory stres, że ktoś mnie okradnie albo zgubię pieniądze. Na szczęście ktoś pomyślał o takich osobach jak ja.

Jakiś czas temu odkryłam, że istnieje coś takiego jak Internetowykantor.pl. Posiadając dwa konta – jedno w PLN, a drugie w SEK – mogę wymienić korony na złotówki (i odwrotnie) i przesłać je na polskie konto. Dzięki temu, że w Internetowykantor.pl jest możliwość „pilnowania” dobrego kursu mogę wymienić pieniądze po bardzo korzystnym kursie. Prawdę mówiąc i bez tego czatowania kurs jest lepszy niż ten, który dostałabym  w swoim banku. Wystarczy wejść na stronę kantoru – Internetowykantor.pl – i zarejestrować się. Rejestracja jest bardzo łatwa – wpisujemy swoje dane (w tym numery kont), czekamy na link aktywacyjny i gotowe – możemy wymieniać kasę. Internetowykantor.pl ma bardzo czytelną i łatwą w obsłudze apkę. Dodam, że serwis ten istnieje na rynku polskim już 9 lat (bardzo żałuję, że nie trafiłam na niego pięć lat temu, kiedy przeprowadziłam się na stałe do Szwecji) i jest jednym z liderów na polskim rynku. Jest to bardzo wygodna rzecz dla osób takich jak ja, które często jeżdżą do rodziny w kraju, ale też i dla tych, którzy w Szwecji tylko pracują (przelewają większość szwedzkich zarobków na polskie konto). Pieniądze można przelewać na dowolne konto czyli np. żony, mamy, banku. Wiem, że Internetowykantor.pl jest również wygodnym rozwiązaniem dla osób, które spłacają w Polsce kredyty np. we frankach szwajcarskich lub euro, bo pozwala zaoszczędzić na przewalutowaniu pieniędzy przez bank. Jak to możliwe?  Zazwyczaj banki mają wysokie spready (duże różnice pomiędzy kursem sprzedaży a kursem kupna). Do tego nakładają prowizje. Omijając automatyczne przewalutowanie w banku po niekorzystnym dla nas kursie można zaoszczędzić na wymianie koron i spłacaniu kredytu w obcej walucie. Sama już nie raz się przekonałam jak obcą walutą dla polskich banków jest korona szwedzka. Polskie banki jej po prostu nie lubią.

Internetowykantor.pl jest też wygodny w drugą stronę – dla osób, które współpracują ze szwedzkimi kontrahentami i potrzebują wysłać pieniądze na szwedzkie konta.

Jest jeszcze coś. Coś, co my Polacy, bardzo lubimy, czyli program punktowy. Punkty możemy uzyskać na różne sposoby – np. za polecenie nowej osoby, wystawienie opinii na Opnieo. Rejestrując się z dedykowanej strony serwisu – Internetowykantor.pl – otrzymacie aż 1000 punktów. Dzięki nim można wymienić walutę po średnim kursie, czyli jeszcze korzystniej.

Co jest w tym wszystkim najfajniejsze? To, że nie trzeba jeździć z masą pieniędzy w torebce i szukać potem po całym mieście kantoru, który da nam najlepszy kurs. Internetowykantor.pl uwalnia nam sporo czasu, który my, mieszkający na obczyźnie, bardzo sobie cenimy, ponieważ wolimy go spędzić z naszymi bliskimi. Internetowykantor.pl pomaga też zaoszczędzić nasze ciężko zarobione na obczyźnie pieniądze, które zamiast oddać bankowi, możemy wydać na siebie i bliskich.

 

2 komentarze