Ostre tematy,  Szwecja

Koronowy paszport w Szwecji – „wolność” w Szwecji.

Ostatnio huczy w mediach od propozycji antycovidowych. Jedną z nich jest paszport covidowy. Paszport, w którym mają być zawarte dane o zaszczepieniu, przejściu Covidu i testowaniu na Covid. Unia Europejska wciąż nie podjęła decyzji co do zielonego paszportu. W UE wciąż są państwa, które są sceptycznie nastawione do tego pomysłu, za którym tak naprawdę idzie dyskryminacja obywateli UE. Co będzie z człowiekiem, który ze względu na stan zdrowia nie może przyjąć szczepionki? Co z ludźmi, którzy nie chcą się szczepić?

Co na to ostoja wolności i tolerancji, czyli Szwecja? Napisze brzydko…gówno! Wielkie gówno, bo inaczej tego nazwać nie można. Anders Ygeman, minister cyfryzacji w szwedzkim rządzie, który tak nawiasem zasłynął tym, że za czasów kiedy dzierżył urząd ministra spraw wewnętrznych, pozwolił na wyciek danych informatycznych (pesele szwedzkie w tym osób odpowiedzialnych za obronę kraju) jest bardzo na tak jeżeli chodzi o covidowe paszporty. Szwedzki minister uważa, że Szwecja, biorąc pod uwagę ilość zaszczepionych mieszkańców, byłaby już do lata gotowa. Podkreśla, że oczywiście należy przeanalizować tę propozycję jeżeli chodzi o uczciwość i bezpieczeństwo. Mówi to ktoś, kto w związku z wyciekiem danych musiał się usunąć z rządu. Czy to jest osoba godna zaufania? Czy to nie jest komiczne, że osoba, która odpowiadała za wyciek bardzo ważnych danych osobowych, teraz wypowiada się o cyfrowym bezpieczeństwie?

Co oznacza zielone światło dla paszportu covidowego? To, że społeczeństwo zostanie podzielone za zaszczepione i niezaszczepione. Ci niezaszczepieni będą pozbawieni wieli ekhm przywilejów typu podróże, imprezy, wejścia do restauracji. Sam Ygelman podkreśla, że jeżeli się nie zostanie zaszczepionym, to nie będzie się mogło robić wielu rzeczy, jakie się dotychczas mogło robić. Ygelman nawet nie chce czekać na to, że większość społeczeństwa się zaszczepi. Nie, paszporty mają wejść i koniec. To tak wygląda, jakby miałoby to być dodatkowym bodźcem dla tych, co się opierają. To ma być wolna Szwecja? Gdzie ta słynna wolność? Co to za demokracja, w której ktoś, kto nie jest godzien zaufania, chce narzucić mieszkańcom Szwecji paszporty z osobistymi danymi? Teraz pytanie jak na to zareagują Szwedzi? Tydzień temu była manifestacja przeciwko obostrzeniom covidowym. Tak, w Szwecji małymi kroczkami odbiera się wolność. Tak po cichu, niezauważalnie. Najpierw zalecenia, potem nakazy. Niewinne zamykanie placów zabaw, muzeów, w których wcześniej pozamykano place zabaw dla dzieci. Ograniczenia w puszczaniu ludzi do sklepów, zajęcia online, przesuwanie godzin sprzedaży alkoholu w restauracjach – można by jeszcze wymieniać długo. Wszystko to robią sprytnie, tak, że my mieszkańcy Szwecji nawet się nie zorientowaliśmy kiedy tych obostrzeń pojawiło się aż tyle. A protestujących…tyle, co na lekarstwo. Tyle się pisze o umiłowaniu wolności przez Szwedów, ale przy ich bezbrzeżnym zaufaniu do rządu czy będą protestować? Rząd przecież chce dla nich jak najlepiej, to po co protestować? Być może jeżeliby zamknęliby im sklepy monopolowe, to by podnieśli głowę do góry, ale jakieś paszporciki? Nie trzeba przecież podróżować. Niech się awanturują Ci co chcą jeździć po świecie. Polaczki i tak popłyną promem, na którym nie ma covidu. 

A co z Europą bez granic? Gdzie wszyscy zwolennicy podróżowania bez okazywania dokumentów? Rozumiem, że TE paszporty są ok? To może wprowadźmy też do zielonego paszportu inne szczepienia – na odrę, grypę, różyczkę i masę innych zakaźnych chorób. Dlaczego Covid ma być uprzywilejowany? A co z kolejnymi pandemicznymi wirusami, którymi już nas straszy WHO? A może zielony paszport to tylko początek? Może na naszych oczach kreowany jest nośnik informacji, których zakres będzie poszerzany o wiele innych cech życia, tak jak to ma miejsce w Chinach, gdzie zaprowadzony jest orwellowski system punktacji społecznej. Dzisiaj certyfikaty testów i szczepionek covidowych. Jutro informacje o niezapłaconych mandatach i innych wykroczeniach, a pojutrze poglądy polityczne i nawyki konsumpcyjne.

Źródła:

https://www.svt.se/nyheter/inrikes/anders-ygeman-om-du-inte-vaccinerar-dig-kommer-du-inte-kunna-gora-samma-saker

https://www.svt.se/nyheter/utrikes/eu-foreslar-ett-gront-certifikat-for-resor-inom-unionen

https://www.svt.se/nyheter/utrikes/turismen-aterhamtar-sig-inte-i-ar

Jeden komentarz