Ostre tematy,  Szwecja na co dzień

Ukraińcy w Szwecji – ludzie gorszego sortu.

Tak wiem, że Ukraińcy to dla nas Polaków drażliwy temat – bo Wołyń, Lwów, duży napływ w ostatnich czasach taniej siły roboczej no i do tego ta “epidemia” Odry. Tak, Ukraińcy nam podpadli.

A czym podpadli Szwedom? Tym co nam plus tym, że są biali, że tak jak my Polacy mają opinię pijaków, złodziejów i awanturników. Z tym, że nam będącym w UE Szwedzi nie robią łachy a Ukraińcom robią i to dużą.

Pamiętacie ten dzień kiedy do mediów trafiła informacja o ataku terrorystycznym w Sztokholmie? Gnojek z Uzbekistanu postanowił – idąc przykładem swoich poprzedników z Nicei, Berlina i Londynu – przejechać się ciężarówką po najbardziej popularnym deptaku w Sztokholmie. Miejscu gdzie zawsze wrze jak w ulu. Miejscu gdzie codziennie przewala się masa ludzi – zarówno tych co mieszkają w Sztokholmie jak i turystów. Wziął auto i zrobił sobie autostradę rozjeżdżając wszystko co stało mu na drodze. Szczerze? Mam uraz do tej ulicy i prawdę mówiąc niechętnie nią chadzam. Zwłaszcza teraz kiedy pcham przed sobą wózek z dzieckiem. Mając w pamięci zdjęcia na których widać rozjechanych na miazgę ludzi nawet sobie nie wyobrażam co bym zrobiła i gdzie bym uciekała przed pędzącą ciężarówką. Flaki mi się przewracają kiedy patrzę na te marne dodatkowe zabezpieczenia które ustawiono w miejsce donic, które zostały rozwalone przez pędzący samochód.

A totalne zdegustowanie ogarnia mnie kiedy widzę, że nie ma nawet małej tablicy upamiętniającej ofiary zamachu. Nie ma, bo nie ma na nią zgody władz. Przecież przypominanie o zamachu mogłoby urazić pewne grupy społeczne/religijne oraz zepsuć wizerunku Szwecji na arenie międzynarodowej jako bezpiecznego kraju mulitkulti. Najlepiej wymazać to, zatrzeć i udawać, że to się nie stało. Uzbeka zapakowano do więzienia  w którym ma takie warunki jakie by miał w pięciogwiazdkowym hotelu w Uzbekistanie. Żyć nie umierać. Szkoda, że jego ofiary tak dobrze nie mają.

Jedną z poszkodowanych osób jest obywatelka Ukrainy Iryna Zamanova, która przyjechała do Sztokholmu na “urlop”. Niestety znalazła się na Drotninggatan w nieodpowiednim czasie. Chciała tylko kupić brelok do kluczy dla swojej córki która razem z nią przyjechała do Szwecji. Skończyło się na amputacji nogi. W tej chwili kobieta ma protezę i musi przyjmować specjalne leki uśmierzające ból fantomowy. Na swoje nieszczęście w momencie ataku była w Szwecji na czarno. Jako ofiara i świadek w sprawie został jej przyznany pobyt czasowy – na czas trwania procesu. Niestety zaraz po sprawie Iryna otrzymała informację, że w połowie sierpnia tego roku ma opuścić państwo szwedzkiego. Kobieta jest załamana. Na Ukrainie przebywa jej syn i rodzice. Iryna pomagała im finansowo. W tej chwili nie dość, że musi wrócić do swojego kraju to do tego jest niepełnosprawna i wymagająca rehabilitacji. Doskonale wiemy jak wygląda służba zdrowia na Ukrainie. To świat łapówek i słabej opieki zdrowotnej. Iryna jako nauczycielka nie zarabiała dużo, a teraz z obciętą nogą nie będzie mogła pracować w pełnym wymiarze godzin. Nie będzie jej stać na prywatną opiekę i łapówki dla wszystkich świętych. Coś Wam to przypomina? Tak to jak z serialu “Dziewczyny ze Lwowa” – ten kawałek o pobycie w szpitalu dziecka jednej z głównych bohaterek.

Ukrainka za namową swojego adwokata złożyła wniosek do rządu szwedzkiego o prawo łaski. Oczywiście odmówiono go jej tłumacząc się, że to prawo dotyczy tylko spraw kryminalnych i że jeżeliby się zgodzili to w ten sposób pokazaliby innym starającym się o pobyt, że jest taka możliwość. Tak tylko ilu przeszło przez atak? Ilu nie ma kończyny i jest niezdolnych do pracy? Od decyzji nie można się odwołać. To koniec. Iryna dostaje kopa i niech sobie radzi sama. W końcu po co się pchała do Szwecji? Nielegalnie przedłużała swój pobyt?

Premier Szwecji Stefan Löfven odmawia komentarzy w tej sprawie – szkoda bo odwiedzając w szpitalu ofiary zamachu w tym Irynę zapewniał je, że wszystko będzie dobrze….

Nie wszyscy Szwedzi mają za przeproszeniem w dupie Ukrainkę. Od jakiegoś czasu trwa zbiórka pieniędzy dla kobiety. Wielu Szwedów krytykuje ostro postępowanie własnego rządu mówiąc, że dlaczego nie wydalono osób, które są mordercami i gwałcicielami. Przywołują dane o kilkudziesięciu tysiącach osób które pomimo tego, że nie spełniały wymogów dotyczących otrzymania azylu do pobytu w Szwecji otrzymały je bez problemu. Wielu mówi wprost, że gdyby Iryna pochodziła z Afryki lub Bliskiego Wschodu to nie byłoby problemu z jej pobytem w Szwecji. 

Wniosek z tego, że dla rządu szwedzkiego są gorsi i lepsi. Iryna powinna zaskarżyć państwo szwedzkie i zażądać odszkodowania które pozwoli jej żyć “normalnie” na Ukrainie.

Taka ta Szwecja jest “idealna”….

Źródła:

https://omni.se/miste-benet-i-terrordadet-nu-utvisas-iryna-till-ukraina/a/Wbapnd?fbclid=IwAR37eeQyLCjg_i-eEOMlhlLRbGIqjrONUJP9N1VOAWdGKw62gHcL0bb9370

https://www.svt.se/nyheter/lokalt/stockholm/utvisade-terroroffret-iryna-forlorade-benet-bara-toppen-av-isberget

https://www.expressen.se/nyheter/iryna-far-ingen-nad-utvisas-efter-terrordadet-/

https://samnytt.se/privatpersoner-samlar-in-pengar-at-utvisningsdomda-terroroffret-iryna/

https://nyheteridag.se/iryna-nobbades-av-regeringen-da-startade-therese-en-insamling-responsen-har-varit-fantastisk/

Jeden Komentarz

  • nikktobcy

    Ukraina to jakas podroba bycia narodem My Polacy mamy wiecej niz t 1000 lat kultury A co ci biedni ukraicy maja> Mordy Dzis moskwa kwestionuje wszyszytko .No ale te pzydowskie zarzadce wiedz ze POlaki dojrzewajaAco z ukraina No tam Towarzysze ztczi to maja nawet banderowskie bataliony na wlasnosc..U Ukrainiec zawsze bedzie wrogiem tego ktory mu powie bracie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: